Ostatní

Kuřecí závitky

se šunkou a bazalkou

½ - 1

4x

Ingredience

4 ks kuřecích prsou, 4 plátky sušené šunky,

4 plátky eidamu

8 velkých lístků bazalky, lžička drceného česneku,

rajčatová omáčka:

400ml loupaných rajčat z konzervy nebo pyré,

1 menší cibule, 1 lžíce drceného česneku, olej, sůl, pepř

Postup

Nejprve si připravte rajčatovou omáčku: Cibuli nakrájejte na drobno a osmahněte na rozpáleném oleji do sklovata. Přidejte koření a rajčata nakrájená na kostičky i se šťávou a 15 minut provařte, pro zlepšení chuti můžete přidat tekutý či práškový drůbeží vývar.

Kuřecí prsa opatrně rozklepejte mezi dvěma fóliemi, aby se nepotrhala, na plátky silné přibližně 7 mm. Po obou stranách je osolte, opepřete a potřete slabou vrstvou česneku.

Maso položte hladkou stranou dolů a na každý kus dejte plátek šunky, plátek sýra překrojený na poloviny a dva lístky bazalky. Poté plátky masa opatrně, ale pevně zaviňte a převažte kuchyňským provázkem.

Závitky potřete olejem. Grilujte nebo pečte při nižší teplotě na pánvi s trochou oleje přibližně 15 minut. Každých 5 minut pootočte, aby se rovnoměrně opekly. Závitky můžete také ze všech stran opéci „na barvu“ a dodělat v troubě 15 min. při 150 °C.

Hotové závitky nechte v teple chvilku odpočinout a zatím ohřejte rajčatovou omáčku. Před podáváním nakrájejte závitky na plátky a servírujte na teplém talíři s rajčatovou omáčkou, zdobte natrhanou bazalkou. Vhodnou přílohou jsou vařené či pečené brambory.